Dieta lecząca raka!(pozwalająca organizmowi się zregenerować i samouzdrowić)

warzywaDieta:

dwie szklanki wody ( nie zimnej , około temperatury ciała) – Pomaga to usunąć z krwi toksyny których organizm nie zdążył usunąć w czasie snu,

śniadanie

Sałatka z: 
40% -50% – świeże kiełki,
20-30% – sałata ,świeży szpinak lub inne świeże zielone liściaste rośliny.
20-30% – różne warzywa/owoce – pomidor, papryka, ogórek, brokuły, cukinia, cebula, czosnek, avokado, kiwi, banan(nie więcej niż 1 dziennie – zawiera dużo węglowodanów których za dużo nie potrzebujemy) pomarańcze mandarynki i inne świeże warzywa/owoce.
małą garstkę orzechów ( migdały, nerkowce, laskowe, włoskie) namoczonych wcześniej na 24h w wodzie – orzech są formami przetrwalnikowymi i dlatego należy je namoczyć żeby zdeaktywować inhibitory które są szkodliwe ponieważ absorbują w układzie pokarmowym duże ilości enzymów a enzymy potrzebne są nam do „walki” z nowotworem.
1-2 łyżki oleju lnianego (tłoczonego na zimno!!! – przechowywanego w lodówce!!!)  zawiera on dużo kwasów tłuszczowych CIS potrzebnych do prawidłowej pracy największego organu jaki mamy – błony komórkowej naszych komórek.Do picia sok ale tylko świeżo wyciśnięty, „sok” z kartonika to nic innego jak woda z cukrem i pozostałościami z martwej rośliny, świeżo wyciśnięty sok zawiera bogactwo witamin, enzymów i minerałów. Sok powinien być spożyty zaraz po wyciśnięciu, po 3 godzinach od wyciśnięcia większość enzymów i witamin ulega rozkładowi.

1/4 ananasa – ten element pojawia się przy każdym posiłku ponieważ ananas zawiera enzymy trawienne które rozkładają ściany komórkowe i pomagają niszczyć komórki nowotworowe i pomagają wchłonąć jak najwięcej z tego co zjedliśmy w tym posiłku.
Potraktujcie go jak obowiązkowy deser. Oczywiście mówimy o świeżym ananasie taki z puszki nie wchodzi w grę, zresztą nic z puszki nie wchodzi w grę w trakcie leczenia.

Wiem że wydaje się to trochę nudne ale tak powinno wyglądać każde  śniadanie.
Na szczęście mamy duże bogactwo warzyw i owoców i można robić codziennie całkiem inne sałatki i pić sok z innego owocu lub warzywa.

Soki powtarzają się do każdego posiłku nożna pić też je między posiłkami ale ważne żeby wypić co najmniej 4 szklanki różnych soków dziennie.
Polecam soki z Jabłek, gruszek, selera, pietruszki , marchwi, buraków,  sok z buraka należy zawsze pić  pół na pół pomieszany z innym ponieważ zawiera bardzo dużo azotanów które powodują obniżenie ciśnienia i po wypiciu szklanki czystego soku z buraka można się poczuć słabiej bo spadnie nam ciśnienie nie jest to jednak groźne. Czosnek i cebula dodają dobrego smaku sokowi z buraka.

Jak uzyskać świeży sok, są dwie metody sokowirówka lub wyciskarka , soki z wyciskarki są bogatsze w te cenne jak składniki enzymy i witaminy o jakieś 60-70% ponieważ sokowirówka jest wysokoobrotowym  urządzeniem i przy kontakcie z tarczą następuje podgrzanie surowce powodujące takie straty. Ja jednak wyleczyłem moją mamę na sokach z sokowirówki więc na pewno ona też wystarczy.

a i co najważniejsze nie ograniczamy się jemy i pijemy tyle ile czujemy że nam potrzeba jeżeli nie mamy apetytu to proszę wypić na śniadanie dwie szklanki soku zrobionego pół na pół z kiełek i dowolnych warzyw / owoców.

drugie śniadanie
Polecam – dowolny owoc w dowolnej ilości (jabłka jemy z pestkami zawierają amigdalinę która ma działa z jednej strony przeciwbólowo z drugiej zabija komórki beztlenowe (komórki raka takie są).

Obiad.

Idealnie jak by to były surowe warzywa/owoce  jednak wystarczy żeby część obiadu była surowa ( warzywa/owoce) około 50 procent, tutaj do surowych rzeczy zaliczamy kiszona kapustę i ogórki.
Pozostałą częścią mogą być warzywa gotowane na parze.  Dobrze żeby było dużo krzyżowych kapusty kalafiory brokuły, marchew, ziemniak,( tu uwaga żeby marchew czy ziemniaki nie pokrywały całych 50% posiłku – za dużo węglowodanów pozwalamy sobie jedynie na 20% tych warzyw w formie gotowanej).
Do picia świeżo wyciśnięty sok.
I proszę pamiętać o deserze:) 1/4 ananasa.

Deser
owoce – jak drugie śniadanie.

Kolacja

Powinienem przepisać wszystko ze śniadania.

sałatka , sok, ananas

kolacja powinna być zjedzona najpóźniej na 1 godzinę przed snem ale nie jest to żelazna reguła.

Do wszystkich posiłków powinno się używać dużo przypraw ziołowych, szczególnie polecam kurkumę i carry (zawiera kurkumę i paprykę która zwiększa jej przyswajalność) jest ona silnym kaskadowym przeciwutleniaczem. Większość ziół wykazuje silne działania przeciw rakowe są więc bardzo wskazane.
Czarny pieprz nie jest polecany ale ziołowy lub cayane jak najbardziej.

Wiem, że trochę to ubogo wygląda ale teraz dopiszę czego nie należy jeść i dlaczego.

Zboża i pochodne, – mąka, chleb, ciastka i ciasteczka paluszki krakersy. są to w czystej postaci węglowodany powodują podwyższenie poziomu glukozy we krwi a glukoza jest głównym pokarmem komórek nowotworowych, ponadto w większości są to produkty oczyszczone nie zawierające zasadowych mikroelementów które są potrzebne do zbuforowania i eliminacji kwaśnych metabolitów powstałych w skutek spalenia przez organizm tych węglowodanów.

cukier – powyższe tyczy się go tym bardziej a ponadto mało kto wie że biały cukier oczyszcza się chlorem jednym z najbardziej toksycznych pierwiastków ponadto chlor również powoduje zakwaszenie organizmu.

białka – mięso jajka mleko i pochodne (jogurty, sery, maślanki) białko jako takie nie jest potrzebne organizmowi, organizm potrzebuje aminokwasów które uzyskuje z białka ale których duża ilość jest w kiełkach i roślinach zielonych niestety są termicznie nietrwałe dlatego trzeba spożywać je na surowo, po za tym białka powodują zakwaszenie organizmu a guzy nowotworowe zawsze rozwijają się w zakwaszonej tkance , dodatkowo zwierzęta są faszerowane hormonami wzrostu i te hormony są obecne w mięsie i nabiale a guz sam wytwarza mediatory podtrzymujące stan zapalny i pobudzające organizm do produkcji hormonów wzrostu które powodują z kolei wzrost guza. Więc lepiej nie dodawać już z zewnątrz dodatkowej pożywki guzowi.
Dodam jeszcze że trawienie białek wymaga od organizmu dużego zaangażowania energetycznego więc nie jedząc białek oszczędzamy energię na „wojnę” z rakiem.

Ponadto unikamy wszelkich kancerogenów zawartych w wysokoprzetworzonej żywności i tłuszczów trans. Dlatego powinniśmy zapomnieć istnieniu innych sklepów spożywczych poza warzywniakami.

Poza sokami można pić wodę źródlaną, a jeśli nie można się obyć bez kawy to tylko zbożowa jeśli z mlekiem to tylko sojowe unsweted GM Free ( 90% soji na świecie jest Genetycznie Modyfikowana i nie nadaje się do jedzenia gdyż jest silnie rakotwórcza)
Jako słodzika można używać stewii, inne słodziki odpadają gdyż są to sztucznie stworzone substancje wykazujące silne działanie psychotropowe ( mówiąc prościej indukują shizofrenie).

Ważne, po tej zmianie można przejściowo poczuć się gorzej mam na myśli perypetie z układem pokarmowym jest to związane z tym dostarczy Pani dużo błonnika który pomoże oczyścić układ pokarmowy i nastąpi zmiana flory bakteryjnej na bardziej prawidłową objawić się to może biegunką  raz czy dwa i luźnym stolcem i wzdęciami max 3 dni.
Aby zminimalizować ten efekt zalecałbym podanie 2×1 kaps Sanprobi.

Ponadto aby przyspieszyć działanie diety ( odkwaszenie tkanek ) i zahamowanie wzrostu guzów dobrze by było wziąć 3 x1 tab Alkala T mniej więcej 1 godzinę po posiłku.

Dobrze by było aby pomóc organizmowi dostarczając amigdalnę z pestek moreli gorzkich paczka w aptece około 15 zł i prze miesiąc zjadać 30 dziennie jeśli się Pani na to zdecyduje to ważne żeby pestki te najlepiej zmielić w młynku do kawy (przed samym podaniem) i przyjąć np po 10 zaraz po posiłku.

Jeśli szukasz pomocy w wyleczeniu się z choroby to zapraszam na:  http://konsultacje.epiona.pl/

Serdecznie Pozdrawiam
Dużo zdrowia i wytrwałości w diecie.

kontakt : konsultacjezywieniowe@gmail.com  lub   http://konsultacje.epiona.pl/

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rak. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Dieta lecząca raka!(pozwalająca organizmowi się zregenerować i samouzdrowić)

 1. caperucita pisze:

  Co do amigdaliny, to w sieci sporo informacji o jej potencjalnie szkodliwym działaniu i równie sporo o działaniu wręcz zbawiennym dla chorych na nowotwory?

  Trudno nie będąc ekspertem rozstrzygnąć po czyjej stronie jest racja…

 2. splawgo pisze:

  Kiełki – błąd.
  „Sprouted Alfalfa and Other Bean or Seed Sprouts Alfalfa sprouts have been found to be high in l ‐ canavanine, an immature amino acid that can cause immune suppression.
  Patients without a prior history who have used sprouts in juices have reported sudden onset of arthritic ‐ like joint pains and other undesirable side effects. This has only been studied in alfalfa; we do not know if this effect applies to other sprouts, but we recommend caution.
  Before adding sprouts to your diet, discuss it with an experienced Gerson practitioner.”
  http://gerson.org/pdfs/Foods-For-The-Gerson-Diet.pdf str. 5.
  Podobnie odradzała kiełki doc. Asia Andrejewa z Kijowa w 2000 r. na sympozjum w Polanie.
  Młode roślinki bronią się w ten sposób przed szkodnikami.

  • Rafał pisze:

   Proszę przyjrzeć się bliżej Instytutowi Hipokratesa na Florydzie 40% diety którą leczą tam to kiełki a leczą praktycznie wszystko. Proszę zauważyć ile Terapia Gersona dopuszcza rzeczy które ja odradzam, np: produkty zbożowe. Zapewne dzięki dużemu udziałowi warzyw i soków dla wielu osób ta terapia będzie skuteczna ale przy bardzo złych stadiach nie zawsze się sprawdza.

 3. splawgo pisze:

  Oczywiście zalecenia Gersona to nie ostatnie słowo, świat idzie z postępem. Jednak słowa Charlotte Gerson traktowałbym poważnie, za tym stoi konkretne negatywne doświadczenie. Także doc. Andrejewa mówiła, że u jej pacjentów na kiełkach nowotwory rosły.
  Instytut Hipokratesa w pierwszym rzędzie propaguje źdźbła pszenicy wg szkoły Ann Wigmore. Są to nie kilkucentymetrowe mikrusy, a dość już wyrośnięte rośliny 25-30 cm, gdzie stężenie toksyn mogło spaść do nieistotnego poziomu.
  W sumie obawiałbym się zalecać kiełki w rozsianych nowotworach tak bez zastrzeżeń, tym bardziej że informacji o ich ewentualnej toksyczności nie brakuje, np. http://freshsprouts.dk/toxins

  Poza tym – szczere gratulacje.

 4. reklama pisze:

  Bardzo interesująca strona internetowa. Polecam
  znajomym

 5. bezplatny seokatalog pisze:

  Pozdrawiam autorów strony!

Dodaj komentarz