SELOL – Polski sposób na raka.

SELOL
Od odkrycia Polskiego naukowca minęło już parę lat niestety preparat ten nadal nie jest ogólnie dostępny.
 
 Jak informuje dr Piotr Suchocki (odkrywca preparatu) z Zakładu Analizy Leków Wydziału Farmacji AM w Warszawie – „SELOL – jest mieszaniną pierwszych w świecie seleninotrójglicerydów, otrzymanych na bazie oleju słonecznikowego”.
    Mechanizm działania selolu na komórki nowotworowe jest wielokierunkowy. Wybiórczo atakuje on wszystkie istotne życiowo mechanizmy metabolizmu komórek nowotworowych” – wyjaśnia dr Suchocki. Komórki nowotworowe są bezbronne wobec wolnych rodników, które stanowią „oręż” SELOLU a są nieszkodliwe dla komórek zdrowych. Nie uruchamiają one bowiem jakichkolwiek mechanizmów obronnych wobec wolnych rodników , tak jak komórki zdrowe. Ich potencjał oksydoredukcyjny szybko rośnie powyżej -175 mV. Jest to równoważne ze skierowaniem ich na szlak apoptozy (programowanej śmierci komórki). Muszą więc zginąć w sposób całkowicie naturalny. Temu mechanizmowi nie podlegają komórki zdrowe, które szybko kompensują atak wolnych rodników, nawet wielokrotnym zwiększeniem produkcji glutationu. Ich potencjał oksydoredukcyjny nie ulega zmianie.
SELOL jest najskuteczniejszy w przypadku raka prostaty, nawet z przerzutami do kości. Dr Suchocki mówi o kilkudziesięciu przypadkach całkowitego wyleczenia, co stanowi ok. 100 proc. wyleczonych spośród osób poddanych eksperymentalnej terapii (po ok. 2 latach leczenia). Równie imponujące są efekty leczenia gwiaździaka (Astrocytoma) – 5 przypadków, wszystkie wyleczone. Skuteczność w przypadku nowotworów wątroby, płuc, piersi, szyjki macicy, jelita grubego i trzustki jest znacznie mniejsza i wynosi od ok. 65 proc. do ok. 80 proc. wyleczeń, po prawie pięcioletniej terapii.
Obecnie najbardziej zaawansowane są prace nad odmianą SELOLU, która likwiduje białaczki i czerniaka na skórze.
Terapie te są skuteczniejsze w zwalczaniu nowotworów chemioopornych niż podatnych na chemię.
Dr Suchocki wraz z zespołem współpracuje z wieloma specjalistami w dziedzinie medycyny i biologii, m.in. z prof. Mieczysławem Kurasiem z Zakładu Ekotoksykologii Roślin, Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Zespół naukowców biorących udział w pracach nad istotą i molekularnym podłożem działania SELOLU, podziela optymizm dr Suchockiego.
Prof. Kuraś w swojej pracy badawczej zajmuje się również Vilcacorą. Dotychczasowe analizy, wykonane przy współpracy z prof. Gulewiczem z Instytutu Chemii Bioorganicznej, PAN w Poznaniu pozwoliły na wstępne ustalenie różnych wariantów składu chemicznego preparatów i określenie standardów przygotowania szeregu preparatów o różnym zastosowaniu, w zależności od typu i stadium zaawansowania nowotworu.
 Stwierdzono zróżnicowane oddziaływanie tych preparatów na komórki rakowe (w stosunku do komórek kontrolnych) oraz immunomodulacyjne ich działanie w zależności od stosowanej koncentracji”.
Obaj profesorowie czynnie współpracują z naszym Centrum i wykonują dla nas szereg analiz dotyczących działania Vilcacory.
Dzięki uprzejmości prof. Kurasia oraz dr Suchockiego  Centrum ziołolecznictwa Wilcaccora ma unikalną możliwość kwalifikacji i jednoczesnego monitorowania chorych podczas terapii SELOLEM. Należy nadmienić, że chorzy po kwalifikacji lekarskiej w Centrum Wilkakory otrzymują skierowanie po odbiór bezpłatnego preparatu. Ze względu jednak na znikome rozmiary produkcji i fakt, że jako lek SELOL nie został jeszcze zarejestrowany, jego stosowanie jest bardzo ograniczone. Tym niemniej z wielką radością informujemy Państwa, że do obecnego kanonu preparatów antynowotworowych możemy już włączyć, również – SELOL
żródła:
artykułu autorstwa Karoliny Olszewskiej opublikowany w 2005 roku przez PAP – Nauka w Polsce. 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rak. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz